OBCHODY ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

27 grudnia 2017 roku poczet sztandarowy oraz delegacja z naszego liceum przybyła na plac Niepodległości w Nowy Tomyślu, aby złożyć wieniec kwiatów i oddać cześć Powstańcom z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania wielkopolskiego. Przemawiało kilka ważnych osobistości, w tym Burmistrz Nowego Tomyśla, po czym orkiestra odegrała: „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Rotę”. Zaraz po tym delegacje z różnych środowisk, wraz z naszą, przystąpiły do złożenia kwiatów pod pomnikiem Powstańców wielkopolskich, pod którym pełnili wartę harcerze ZHP. Kiedy wszystkie delegacje z kwiatami wróciły już na swoje stanowiska orkiestra zagrała „Marsyliankę Wielkopolską”, a za pomnikiem odpalono czerwone race.

3 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły również pojawili się pod pomnikiem na placu Niepodległości. Tym razem z okazji 99. Rocznicy odbicia Nowego Tomyśla przez Powstańców wielkopolskich. Przybyliśmy na miejsce z flagami Polski oraz Powstania wielkopolskiego. Po przybyciu na miejsce nasz nauczyciel historii Pan Jacek Stępniewski przybliżył wszystkim zgromadzonym wydarzenia związane ze zdobyciem Nowego Tomyśla w nocy z 2 na 3 stycznia 1918 roku. Zaśpiewaliśmy wszyscy również „Rotę”, po czym złożyliśmy białe i czerwone znicze pod pomnikiem. Pogoda nam wyjątkowo nie sprzyjała ale nie zniechęciło to uczniów, którzy dobrowolnie zgłosili się do udziału w tej uroczystości.