SZKOLENIE W ” SIEDEMNASTCE ” ROZPOCZĘTE !

     W piątek 26 stycznia klasa wojskowo – sportowa rozpoczęła cykl szkolenia w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor – Muśnickiego w Międzyrzeczu.

     Ok. godz. 9.00 przed budynkiem koszarowym batalionu logistycznego brygady powitał grupę uczniów z naszej szkoły dowódca tego batalionu ppłk M. Fil, który przedstawił również plan zajęć.

     Pierwszym punktem było zwiedzanie izby tradycji jednostki, w której poznaliśmy historię, struktury, szlak bojowy i współczesne zadania jednostki oraz postać patrona jednostki: gen. broni Józefa Dowbor – Muśnickiego.

     Następnie mieliśmy okazję zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu brygady, a szczególnie batalionu logistycznego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gąsienicowe pojazdy zabezpieczenia technicznego i logistycznego oraz Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK. Charakterystykę tego sprzętu poznaliśmy dzięki profesjonalnemu pokazowi w wykonaniu żołnierzy obsługujących go etatowo.

     Kolejne zajęcia wymagały już aktywności i zaangażowania samych uczniów, ponieważ dotyczyły  szkolenia medycznego i musztry. Instruktorzy prowadzący zajęcia -zawodowi żołnierze-stwierdzili, że „wojskowi” z KOPERNIKA sporo już potrafią, ale… czeka ich jeszcze sporo potu, łez i krwi…

     Nastąpiły również robocze ustalenia co do dalszej współpracy. Zajęcia będą się odbywać co miesiąc, a kulminacyjnym momentem będzie obóz szkoleniowy na wędrzyńskim poligonie, który odbędzie się w czerwcu.

     Przedtem jednak będziemy gościć żołnierzy z 17 WBZ w KOPERNIKU        6 marca w ramach „Drzwi otwartych”, na które serdecznie zapraszamy.

Poczynania kopernikańskiej mundurówki utrwalała ekipa dziennikarzy z „Kopernik TV”. Warto zajrzeć na szkolnego fb.