Wyjście 3B do Phoenix Contact Wielkopolska

Mówi się, że matura to egzamin dojrzałości. Ten egzamin to początek ważnych życiowych decyzji. To, jakie uczeń wybierze przedmioty na maturze, na jaki kierunek studiów pójdzie, ma ogromny wpływ na jego przyszłość. To również w szkole uczeń odkrywając swoje pasje i możliwości, poznaje różne ścieżki, którymi może pójść po ukończonej nauce w liceum. Właśnie dlatego młodzież z klasy politechnicznej 3B Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika udała się do Phoenix Contact Wielkopolska. Podczas niezwykle ciekawej i oryginalnej prezentacji zawodów konstruktora, konstruktora elektryka i automatyka uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, jak wygląda praca na tych stanowiskach, a także jakie studia należy ukończyć, by wykonywać te zawody. Pracownicy działu Budowy Maszyn opowiadali o swojej pracy z niewątpliwą pasją, która jak sami mówili, pozwala im pracować z przyjemnością. Czymś nowym i ciekawym dla naszych uczniów była informacja o możliwości podjęcia prestiżowych studiów dualnych, które opierają się na współpracy Politechniki Poznańskiej z Phoenix Contact Wielkopolska. Również druga część wycieczki wzbudziła wśród uczniów wiele emocji, kiedy to mogli zobaczyć, jak wygląda hala produkcyjna i przyjrzeć się dokładnie maszynom, które zbudowane i zaprogramowane przez człowieka, potrafią stworzyć zadziwiające rzeczy. Być może sami kiedyś będą mogli współpracować przy tworzeniu takich maszyn?