1B NA OBOZIE WOJSKOWYM

W dniach 07-11.05.2018 r. odbył się pierwszy dla klasy wojskowej z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu szkolny obóz ogólnowojskowy zorganizowany przez batalion logistyczny 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbora Muśnickiego w Międzyrzeczu. Obóz odbył się na obiektach ośrodka szkolenia poligonowego w Wędrzynie. Uczniowie „Kopernika” wzięli w nim udział wraz z koleżankami i kolegami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu.

Większość zajęć miała charakter praktyczny – od rozwinięcia (przygotowania) obozowiska poprzez szkolenie taktyczne, strzeleckie, inżynieryjno – saperskie, przeciwchemiczne i terenoznawstwo po likwidacji obozowiska.

Szkolenie wspierali doświadczeni żołnierze rezerwy oraz zawodowi instruktorzy z brygady. Klasa wojskowo – sportowa wzięła również udział w wycieczce do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić część podziemnego kompleksu militarnego wybudowanego przez Niemców przed II wojną światową.

Taka forma szkolenia klas wojskowych będzie kontynuowana również w kolejnych latach szkolnych w ramach współpracy „Kopernika” z międzyrzecką brygadą.

Najlepsza ilustracją tego, co działo się na obozie jest poniższy fotoreportaż.