Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

6 listopada 2018 r. odbył się na terenie naszej szkoły Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Jego celem było nie tylko upamiętnienie 100-letniej  rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i kształtowanie postaw patriotycznych, ale chyba przede wszystkim prezentacja, często wybitnych,  talentów dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział 15 wokalistów i instrumentalistów z różnych szkół naszego powiatu. Jury konkursu stanowili: Przewodnicząca p. Anita Czajka – Pawlak (wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu), Mateusz Hojan (nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy)oraz Karolina Nawrocka (nauczyciel ZSOiP oraz opiekunka Kopernik Bandu w naszej szkole). W czasie gdy trwały burzliwe obrady jury, gościom, uczestnikom konkursu oraz publiczności czas umilał koncert Kopernik Bandu. Ostatecznie jury ogłosiło werdykt: I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęły ex aequo zespoły ze szkół podstawowych z Opalenicy i ze Zbąszynia, II i III miejsca nie przyznano, w kategorii szkół ponadpodstawowych: I miejsce zajęła Katarzyna Klus z ZS nr 2 im. St. Staszica w Nowym Tomyślu, II miejsce: Karolina Torchała z Liceum Ogólnokształcącego w Zbąszyniu, a III miejsce ex aequo: Jagoda Piechowicz z Technikum Hotelarstwa w Zbąszyniu oraz Daria Wlekły i Mateusz Walczak z naszej szkoły. Wszyscy laureaci wystąpią po raz kolejny 15.11.2018 r. w czasie uroczystej akademii z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, gdzie również odbiorą swoje nagrody. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

M. Herla