Categories: Sejfy, Zabezpieczenia domu

Na co zwracać uwagę, wybierając sejf do domu?

Sejf domowy to przedmiot cieszący się coraz większą popularnością. Wbrew pozorom jest niezwykle funkcjonalny. Pozwala zabezpieczyć przed kradzieżą pieniądze i biżuterię i inne wartościowe rzeczy. Oprócz tego pomaga zachować porządek w dokumentacji, bo równie dobrze może służyć do przechowywania aktów notarialnych, paszportów czy rodzinnych fotografii. Na rynku dostępne są modele różniące się wielkością, rodzajem zamka i nie tylko. Tak samo, jak wiele innych przedmiotów kupowanych do domu, tak i ten powinien być dopasowany do potrzeb właściciela. Na co zwracać uwagę, wybierając sejf do użytku domowego?

Planując zakup sejfu, warto przemyśleć kilka aspektów. Chodzi tu przede wszystkim o przedmioty, jakie będą w nim przechowywane, jego wielkość i miejsce, w którym będzie się znajdował.

Sejfy do domu dostępne są w różnych rozmiarach. Osoby planujące przechowywać w nim drobne rzeczy takie jak biżuteria, mają do dyspozycji duży wybór małych urządzeń. Z kolei na tych, które zamierzają umieścić w sejfie dokumentację firmową lub większe przedmioty, czekają pojemniejsze modele.

Wybierając sejf do domu, trzeba zadecydować o jego lokalizacji. Kupić można zarówno urządzenia wolno stojące, jak i przeznaczone do montażu w ścianie. Sprzedawcy oferują ponadto sejfy do schowania w szafie. Warto mieć na uwadze fakt, że każdy sejf wymaga przymocowania do podłoża, przez co nie da się zmienić raz wybranej lokalizacji.

Producenci oferują sejfy przeznaczone do przechowywania konkretnych rzeczy, co pomaga w dokonaniu właściwego wyboru. Na rynku dostępne są miedzy innymi specjalne urządzenia na pieniądze, komputery przenośne, dokumenty czy broń.

Kupując sejf domowy trzeba zwrócić uwagę na to, czy ma certyfikat zgodności z normami europejskimi potwierdzający klasę odporności na włamanie. To konieczny warunek do wypłaty odszkodowania w sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży przechowywanych rzeczy.

Kolejnym zagadnieniem wartym uwagi przed zakupem sejfu jest rodzaj zamka. Może być kluczowy lub elektroniczny. Każdy powinien posiadać certyfikat informujący o klasie bezpieczeństwa. Zamek elektroniczny umożliwia rejestrację zdarzeń i podłączenie do systemu alarmowego domu lub firmy.

Inwestycja w sejf domowy to rozwiązanie coraz powszechniejsze i na pewno godne polecenia. Warto tylko pamiętać o tym, aby urządzenie dopasować do indywidualnych potrzeb.

Strona miłośników technologi, zabezpieczeń i ochrony mienia. Kopernik NT to portal o bezpieczeństwie w domu i biurze - sejfy, kasy pancerne, szafy na broń i dokumenty.