Categories: Sejfy, Zabezpieczenia biura, Zabezpieczenia domu

Sejf czy szafa metalowa?

Od zawsze zabezpieczamy swoje dobra materialne, pieniądze, dokumenty, kosztowności, a nawet broń, w tym ostatnim przypadku posiadany sejf na broń jest warunkiem ubezpieczyciela. Podczas naszej nieobecności posiadanie sejfu, w którym trzymamy ważne rzeczy, zabezpieczy je przed kradzieżą lub zniszczeniem.

W zależności od naszych możliwości, potrzeb i zasobów zamawiamy sejf ścienny czy wolnostojący lub ogniotrwały albo będzie nam tylko potrzebna szafa metalowa na dokumenty. Mimo cyfryzacji wiele firm i instytucji ma dokumenty w wersji papierowej, potrzebują one szaf na ich przechowywanie. Ogniotrwałe z zamkiem antywłamaniowym, metalowymi solidnymi półkami, na których mogą stać ciężkie segregatory z papierami, spełnią takie wymagania.

Zamontowanie sejfu wymaga dokładnego zaplanowania jego miejsca i wyglądu z tego względu, że inwestycja taka będzie służyła latami. Sejfy domowe, są zazwyczaj małych gabarytów, pozwalających na zamontowanie ich w trudno dostępnym miejscu. Sprzęt, który posiada, większe wymiary umieszczamy w pomieszczeniu, które powinno być dostępne tylko dla zainteresowanych i upoważnionych domowników bądź pracowników, jeżeli posiadamy go w biurze. Często montujemy sejfy pod biurkiem, w gabinetach w domu lub pracy, muszą być odpowiednio zamontowane zgodnie z instrukcją, żeby nie utraciły certyfikatu potrzebnego do ubezpieczenia.

Prawidłowo zakotwiony sejf, do ściany czy do podłoża, nie może być przenoszony, ponieważ utraci gwarancję odporności przed włamaniem. Zalecane montownie sejfu w miejscach jak garderoba, sypialnia ze względu na brak dostępu obcych osób pozwoli ustrzec się w dużej mierze przed rabunkiem. Każdy z nas może mieć sejf, nie jest on przypisany tylko bardzo zamożnym biznesmenom, posiadających firmy bądź bogatym ludziom. Jeżeli nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, mniej kosztowny sejf z niższym poziomem zabezpieczeń też spełni nasze oczekiwania. Schowanie w nim naszych dokumentów, pamiątek rodzinnych będzie dodatkowym zabezpieczeniem majątku i też ustrzeże nas, przed kradzieżą.

Przed nabyciem odpowiedniego sejfu powinniśmy określić miejsce montażu, rozmiar, klasę zawartości, jaką chcemy przechowywać oraz rodzaj zamka. Na stronach internetowych możemy zapoznać się z szeroką ofertą i wybrać najbardziej dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb.