Categories: Sejfy, Zabezpieczenia domu

Dobry sejf do domowego skarbca

Sejf, który ma przeznaczenie domowe ma na celu chronić cenne rzeczy – nie tylko pieniądze, biżuterię, ale również dokumenty i rzeczy, które uznajemy według siebie za bardzo wartościowe np. stare albumy rodzinne, stare znaczki, nie tylko z powodu nieprzewidzianej kradzieży, ale również w trakcie pożaru. Jaki sejf do domu wybrać i w jakim miejscu zamontować, aby odpowiadał na nasze potrzeby? Sejf domowy być może i wygląda na szpanerski gadżet lecz niekoniecznie musi być rozwiązaniem tylko dla osób bogatych.

Wartość przedmiotów, które trzeba by było zabezpieczyć przed utratą (kradzieżą, pożarem, zalaniem albo zagubieniem), przekracza czasami koszty zakupu odpowiedniego modelu. Minisejf, na pieniądze, biżuterię, paszport czy też inne dokumenty można zakupić nawet do 150 zł. Tani sejf domowy jest dobrym wyborem w przypadku każdego z nas. Wiele kradzieży czy uszkodzeń cennych przedmiotów może być skutkiem domowników czy osób, które wpuszczamy z zewnątrz, od dzieci i zwierzaków, przez opiekunki, bądź nawet fachowców.

W zależności od potrzeb można wybrać sejf na pieniądze, na dokumenty albo i nawet broń. Są różne rodzaje sejfów: na klucz lub z zamkiem elektronicznym, sejf domowy ogniotrwały, sejf domowy ścienny, sejf podłogowy lub meblowy. Sejfy domowe tworzą rozmaite grupy produktów, o różnej funkcjonalności oraz stopniach odporności, na rynkach bez oporu można znaleźć opcję na każdą kieszeń.

Sejfy domowe występują w wielorakich wariantach, łączonych z miejscem i pomysłem montażu, wraz z funkcjonalnością. Odrębnym aspektem są zróżnicowane wymiary sejfów, od najmniejszych do największych. Wyróżnia się także sejfy ścienne najczęściej wmurowywane w ścianę, sejfy podłogowe i sejfy meblowe – kształtem przypominają meble w naszym pomieszczeniu. Umiejscowienie sejfu domowego nie jest takie proste.

Musi łącznie spełniać kilka warunków: nie może być widoczny dla oczu (ciężki do zlokalizowania w pomieszczeniu), miejsce powinno być dyskretne, ale nie może być trudno dostępny. Konieczne jest odpowiednie zamocowanie (dużo zależy od rodzaju ściany – czy drewniana czy gipsowa), w chwili pożaru może osiągać wysokich temperatur (jak najdalej od drewnianych konstrukcji) oraz w trakcie powodzi lub zalania mieszkania/domu nie może być umiejscowione się w zasięgu wody. Jeżeli jednaj boimy się kosztów zakupu sejfu można wybrać wariant skrytki lub wbudowania tajnego pomieszczenia.

Strona miłośników technologi, zabezpieczeń i ochrony mienia. Kopernik NT to portal o bezpieczeństwie w domu i biurze - sejfy, kasy pancerne, szafy na broń i dokumenty.